Opublikowany: 10/11/2022

Kampania „Onkologia — włącz medyczną pasję”

Ministerstwo Zdrowia zainaugurowało w październiku kampanię promocyjną „Onkologia — włącz medyczną pasję”. Ma ona na celu zachęcenie studentów i młodych lekarzy do wyboru specjalizacji onkologicznych — onkologii klinicznej, radioterapii czy chirurgii onkologicznej, ale także m.in. patomorfologii.

W ramach kampanii przygotowano zestaw wywiadów ze studentami, rezydentami i specjalistami pracującymi w szeroko pojętej onkologii. W materiałach można posłuchać wypowiedzi m.in. prof. Iwony Ługowskiej, prof. Piotra Rutkowskiego, dr Katarzyny Pogody, dr. Bartłomieja Tomasika, dr Anety Borkowskiej czy d. Katarzyny Pędziwiatr.

W ramach kampanii realizowany jest także reportaż „Onkolog, czyli kto?”, który wyjaśni na czym dokładnie polega praca specjalistów z dziedzin onkologicznych. Natomiast w cyklu filmów „Onkolodzy na start!” rezydenci i mentorzy opowiedzą o początkach pracy w zawodzie onkologa oraz o możliwościach rozwoju.

Ministerstwo wspólnie z platformą medyczną Remedium planuje również webinar, podczas którego młodzi będą mogli zadawać nurtujące ich pytania, a odpowiedzą na nie eksperci z zakresu onkologii klinicznej, radioterapii oraz chirurgii onkologicznej.

Materiały związane z kampania można znaleźć na stronie: https://planujedlugiezycie.pl/index.php/onkologia-wlacz-medyczna-pasje/